Strona główna » Blog » Najlepsze rękawice na budowę - Jak wybrać?

Najlepsze rękawice na budowę - Jak wybrać?

Data dodania: 10-11-2021
alt
Wybór rękawic budowlanych nie jest prosty. Istnieje wiele rękawic roboczych, lecz część z nich nie nadają się na budowę.

Wybierając ochronę rąk do pracy na budowie pamiętaj, że ryzyko obejmuje nie tylko ryzyko skaleczeń, otarć, uderzeń i podobnych urazów, ale także zakażeń bakteriami wywołującymi tężec. Aby zminimalizować ryzyko, nie wystarczy ostrożność. Konieczne jest zapewnienie odpowiedniego sprzętu ochronnego, który umożliwi swobodę ruchów. Przeznaczone do specyficznych prac na budowach rękawice z reguły lepiej się do tego nadają niż standardowe rękawice robocze.


Jakie powinny być rękawice budowlane?Rękawice na budowę powinny zapewniać dopasowanie do dłoni, w tym do palców. Zbyt cienka rękawica oznacza zwiększone ryzyko urazu, natomiast rękawica budowlana wykonana ze zbyt grubego materiału nie zapewni pożądanej swobody ruchów, w tym chwytności.

W sprzedawanych przez nas rękawicach budowlanych dołożyliśmy wszelkich starań, aby zapewnić dobre dopasowanie do dłoni, w tym do poszczególnych palców. Materiał rękawic nie jest ani zbyt cienki, ani zbyt gruby. Wzięliśmy również pod uwagę, że należy uwzględnić wiele różnych rozmiarów dłoni. Polecamy rękawice ze skóry na budowę.

Dzięki odpowiednim rękawicom pracownicy mogą wykonywać swoje zadania szybciej i bezpieczniej. Dlatego ważne jest, aby wybierać rękawice wykonane z wysokiej jakości, wytrzymałych materiałów na dłoni - skóry, poliuretanu lub neoprenu - aby zapewnić, że wytrzymają one codzienne użytkowanie w trudnych warunkach.


Rękawice budowlane chroniące przed chłodemNiezbędnym towarzyszem każdego pracownika budowlanego są rękawice na budowę, które sprawdzają się nie tylko w cieplejszych warunkach, ale również w chłodniejsze dni. W MartomBHP można znaleźć nie tylko modele przystosowane do wysokich temperatur, ale również ocieplane rękawice robocze dla pracowników niezbędne w chłodniejszych okresach.

Dokonaj właściwego wyboru przy zakupie ocieplanych rękawic roboczych dla pracowników budowlanych, abyś mógł pracować z łatwością nawet w niskich temperaturach. Wybór odpowiedniego modelu wymaga wzięcia pod uwagę wielu czynników. Rękawice powinny być dobrze dopasowane, zapewniać komfort termiczny i nie wpływać na sprawność manualną. Polecamy ocieplane rękawicę na budowę.

Rękawice na budowę same w sobie są warte swojej ceny. Bez względu na to, jak ostrożna jest dana osoba, zawsze istnieje ryzyko urazu, a to stwarza potrzebę odpowiedniej ochrony. Rękawice firmy Procera są obecnie bardzo popularnym wyborem, zarówno pod względem ceny, jak i wytrzymałości, ponieważ zapewnia dużą elastyczność bez utraty ochrony. Są lekkie i wygodne.


 

Dopasowanie rękawic budowlanych do dłoni i wygoda


Idealne dopasowanie zapewnia struktura rękawic budowlanych. Podwójne wzmocnienie, umieszczone pod całą dłonią, rozkłada siły równomiernie na całą powierzchnię nadgarstka. Obszar nadgarstka jest idealnie dopasowany do kształtu dłoni i choć nie posiada szwów, to są one na tyle bezpieczne, że zapewniają stabilną ochronę.

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog
Martom BHP - sklep BHP
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Prywatności.
Potwierdzam